5 MITÓW O ALKOHOLU

5 mitów o alkoholu

5 MITÓW O ALKOHOLU

1. Leczy nerki. Piwo bywa zalecane przy kamicy nerkowej ze względu na swoje właściwości moczopędne. Lepiej z nim jednak nie przesadzać, bo w większych ilościach sprzyja rozwojowi chorób układu moczowego.

2. Piwo jest dobre na zakwasy. Podobno piwo wypite po treningu pomaga obniżyć poziom kwasu mlekowego i tym samym zmniejszyć występującą następnego dnia, charakterystyczną bolesność mięśni zwaną potocznie „zakwasami”. Problem polega jednak na tym, że po pierwsze: piwo nie obniża poziomu kwasu mlekowego, a po drugie: to, że bolą nas mięśnie dzień po wysiłku nie jest związane z poziomem kwasu mlekowego, a mikro-uszkodzeniami włókien mięśniowych i lokalnym stanem zapalnym.

3. Po alkoholu mamy więcej siły. To tylko wrażenie, które jest wynikiem działania pobudzającego, dzięki któremu na chwilę zapominamy o osłabieniu. Jednak systematyczne spożywanie alkoholu uszkadza układ nerwowy i mięśniowy, co z kolei powoduje zmęczenie, a nawet niedowłady.

4. Alkohol rozgrzewa ciało. To kolejne, złudne wrażenie. Rozgrzanie organizmu jest tylko chwilowe i wynika z dotarcia ciepłej krwi do rozszerzonych naczyń, przez co te powodują szybszą wymianę ciepła ze środowiskiem, w czasie którego ciepło jest tracone, a chłodna krew wraca do środka organizmu i negatywnie wpływa na narządy.

5. Po alkoholu łatwiej zasypiamy. Oczywiście po spożyciu alkoholu zasypiamy, ale to wynik zatrucia organizmu, a nie jest to naturalny sen, przez co nasze ciało nie wypoczywa tak jak powinno.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
http://psycholog.info.pl/pop/