Powiedzieć, że żyjemy w stresie – to banał. Czujemy to na co dzień. W szkole, w pracy, w relacjach. Nawet gdy myślimy o bezpieczeństwie, o miłości, o szczęściu – często uruchamiają się nasze lęki. Boimy się straty, zdrady, choroby, śmierci. Boimy się raka, wypadku, śmierci dziecka, odejścia partnera. A także jałowego życia, pustki, rezygnacji z marzeń. Tłumimy złość, chcemy zagłuszyć myśli i emocje, chcemy zdusić niepokój – szukamy dróg ucieczki. W tej plątaninie ścieżek łatwo się zagubić, stracić kontakt ze sobą – z własnym ciałem, z emocjami, z potrzebami. A wszystko to, co tłumimy ma szczególną cechę – lubi odkładać się w naszym ciele.
Często zdajemy sobie z tego sprawę dopiero wtedy, kiedy zaczyna szwankować nasze zdrowie. Zdarza się, że chodzimy od lekarza do lekarza, przyjmujemy różne leki, ale dolegliwości nie ustępują.
Stłumione emocje, stres i zmartwienia mogą ujawniać się całym szeregiem dolegliwości fizycznych – na przykład jako:
– bóle brzucha, niestrawność i wrzody żołądka
– biegunki i/lub zaparcia w sytuacjach stresu
– nawracające bóle głowy, mięśni karku i szyi
– nieustępliwy szum w uszach
– zespół jelita wrażliwego
– często nawracające infekcje
– zaburzenia hormonalne
– problemy seksualne (obniżone libido, problemy z potencją)
– choroby skóry, alergie, świąd
– napady przyspieszonego bicia serca
– drętwienie rąk i/lub nóg
– często odczuwana duszność, kaszel, poczucie, że coś nam “stoi w gardle”
– cukrzyca
– nadciśnienie tętnicze
W ten sposób nasze ciało dopomina się o uwagę. O bycie dostrzeżonym, zaopiekowanym i kochanym. Nasze ciało to nasz najlepszy przyjaciel. Ale nie taki, co pogłaszcze po głowie i powie: “Wszystko będzie dobrze”. To przyjaciel, który – mówiąc kolokwialnie – daje kopa w tyłek i mówi dobitnie: “Ogarnij się, człowieku, bo kopnę jeszcze raz”. Więc naszym zadaniem jest uznać jego mądrość, zrozumieć sygnały, które wysyła i – z zaufaniem współpracować.
Więc jeśli chcesz:
-lepiej rozumieć informacje, które wysyła Ci ciało
-dowiedzieć się, jak radzić sobie z dolegliwościami, które odczuwasz
-realizować się w różnych obszarach życia i nie pozwolić, aby wszystko obracało się wokół bólu czy innych dolegliwości fizycznych
-zintegrować w jedną całość swój umysł, emocje i ciało
-nauczyć się, jak się relaksować i jak odpoczywać
-nauczyć się cieszyć swoim ciałem, oddechem i ruchem
– to ten cykl warsztatów jest dla Ciebie.
Czyli dla kogo? Dla osób, które:
- borykają się z fizycznymi dolegliwościami i nie znajdują na nie sposobu;
- czują się oderwane od swojego ciała, nie umieją odczytywać sygnałów z niego płynących,
- zajmują się swymi objawami/dolegliwościami zaniedbując inne obszary życia,
- chcą doświadczyć siebie jako całości psychofizycznej,
- chcą się nauczyć odpoczywać – relaksować ciało i odprężać umysł
Co będziemy robić?
Korzystając z różnych technik pracy z ciałem, z emocjami i z przekonaniami (takich jak ćwiczenia relaksacyjne, elementy choreoterapii i arteterapii) będziemy budować świadomość ciała. To wszystko po to, aby móc doświadczyć poczucia harmonii, wewnętrznej spójności i spokoju w sytuacjach, które do tej pory były dla nas źródłem stresu. Spotkanie z samym sobą będzie początkiem drogi do uwolnienia się od bólu ciała i duszy oraz akceptacji siebie, swoich emocji i potrzeb.
Termin:
-Początek 20.04, zajęcia w czwartki
-Cykl 5 warsztatów: 20.04, 27.04, 11.05, 18.05, 25.05. (możliwość zmiany terminów dogodnych dla całej grupy)
Godziny zajęć: 18:00-21:00
Miejsce:
Centrum Coachingu i Psychoterapii, Podwale 65/1, Wrocław
Cena:
– 490 zł (całkowity koszt 5 spotkań)
– zniżka studencka 10%
Prowadzące:
Katarzyna Zaremba – jestem psychologiem, psychoterapeutą i coachem – poszukiwaczem nowych rozwiązań. Moją pasją jest rozwój osobisty, inicjowanie zmiany. Ponadto jestem praktykiem MA-URI Bodywork, techniki pracy z ciałem opartej na masażu polinezyjskim. Wiem, że świadomość ciała, świadomość własnych emocji i wzorców zachowań oraz umiejętność przełożenia tej wiedzy na dobre dla nas działania umożliwia nam samorealizację na wielu obszarach i jest drogą do życia w harmonii i wewnętrznym spokoju. Moim mottem jest myśl Alberta Einsteina: Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu.
Katarzyna Guzik – psycholog kliniczny, antropolog. Jestem psychologiem na początku swojej drogi zawodowej, choć z niemałym doświadczeniem klinicznym za sobą. Moją pasją jest praca z ludźmi i wspieranie ich w poznawaniu swoich możliwości – bo uważam, że w każdym z nas drzemią nieograniczone siły. Nieustannie fascynuje mnie łączenie perspektyw psychologii pozytywnej i psychologia zdrowia, z naciskiem na techniki radzenia sobie ze stresem i wzmacnianie pozytywnych emocji w życiu codziennym.
Zapraszamy do zapisów telefonicznych:
+48 662-880-171
+48 784-252-315
Ilość miejsc ograniczona!