14 maja 2017

Problemy seksualne

Nie dość , że temat wstydliwy, to jeszcze skomplikowany

O seksie trudno się rozmawia, ale jeśli coś w seksie nie wychodzi, to cierpienie jest straszne. Samoocena spada dramatycznie, czujesz się beznadziejny, bezwartościowy i w ogóle do niczego. A związek grozi rozpadem, albo w ogóle nie ma szans, żebyś chciał się zbliżyć do kogokolwiek.

Do kogo po pomoc?

Seksuologami są lekarze różnych specjalności np. ginekolodzy, psychiatrzy, interniści, urolodzy, endokrynolodzy. Nawet kardiolodzy mogą mieć specjalizację z seksuologii. Seksuologami są psycholodzy i pedagodzy.

I kogo wybrać?

Trudność polega na tym , ze problemy seksualne mogą mieć różne przyczyny. Mogą być spowodowane np. stanem zapalnym narządów płciowych, chorobami organicznymi np. chorobami serca, zaburzeniami hormonalnymi,cukrzycą, udarem, chorobami nowotworowymi, zapaleniem stawów i innymi.

Ogromną jednak większość problemów z seksem stanowią problemy psychiczne o podłożu nerwicowym i lękowym.

Nerwica może prowadzić do takich problemów u mężczyzn, jak zaburzenia erekcji czy zaburzenia wytrysku. U kobiet może występować bolesność w trakcie stosunku, pochwica (silny skurcz mięśni pochwy uniemożliwiający penetrację członka), anorgazmia (brak orgazmu). U obydwu płci – niechęć do seksu, oziębłość seksualna, wstręt, niechęć do zbliżenia, agresja wobec partnera, różnego rodzaju lęki i kompleksy itd.

Występuje też wiele innych zaburzeń seksualnych jak np. sadyzm, masochizm, pedofilia, zoofilia (współżycie ze zwierzętami), fetyszyzm (podniecenie przez kontakt z jakimś przedmiotem) itd.

Żeby rozpoznać, co jest przyczyną danego problemu i skutecznie Ci pomóc potrzebna jest często współpraca różnych specjalistów. Dlatego, jeśli udasz się np. do lekarza seksuologa może on, po przeprowadzeniu wywiadu, zlecić Ci dalsze badania diagnostyczne i wysłać Cię np. do kardiologa, albo zalecić psychoterapię. Podobnie jeśli w pierwszym kroku udasz się do psychologa, ten może skierować Cię do lekarza seksuologa.

Nie ma jeszcze niestety u nas przychodni oferujących pełną, kompleksową pomoc. To spora niedogodność ale najważniejsza jest rzetelność i skuteczność.

Specjalista, z którym skontaktujesz się jako z pierwszym, powinien przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad i zalecić najlepszy rodzaj postępowania.

W naszym ośrodku zajmujemy się pomocą psychologiczną, tzn. leczymy zaburzenia seksualne o podłożu nerwicowym czyli wszystkie nie związane z chorobami organicznymi.

Jeśli odkryłeś w sobie problem seksualny, nie zwlekaj

sięgnij po profesjonalną poradę

zadzwoń: 662 880 161 lub 662 880 171